NEWS man

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Rally 2021


             OTK Ivanić-Grad na 21. susretu oldtimera Nova Gradiška 2021.

Za subotu, 3. srpnja 2021. zakazan je 21. Međunarodni oldtimer susret Nova Gradiška u organizaciji OTK Classic 99. Nakon jutarnjeg okupljanja naših članova, u Graberju Ivanićkom, krenulo se na put, naravno, ''starom cestom''. Nakon kraće stanke i kavice u Novskoj, sretno se stiglo u Novu Gradišku, a mjesto okupljanja bilo je na prostoru Muzeja prometa i tehnike (bivša vojarna). Po prikupljanju zaista velikog broja starodobnih do-tro i četverotočkaša, krenulo se u dugoj koloni prema centru grada gdje su se građanima i svim posjetiocima izložila impozantno obnovljena vozila. Predviđenim programom uslijedila je vožnja do Rešetara, pa put sela Sičice, a potom i Dragalića. Na svim postajama odmaralo se oko sat vremena, a sudionicima je ponuđena okrijepa (hrana i piće). Sveukupan put od 70-ak kilometara završio je u poslijepodnevnim satima povratkom u Novu Gradišku, gdje je u Društvenom domu organizirana dodjela nagrada i priznanja sudionicima, uz bogatu večeru i desert. Kroz cjelodnevno druženje, razmjenu iskustava i lijepe dojmove, dogovorena su i neka naredna gostovanja. Kao i večina gostiju, članovi našeg Kluba, krenuli su prema kući oko 19h.

d5e2f521 2d5b 42a3 80dd 17560d2d55ba  ded101f5 7a44 4567 bdfd 8656b8457856

f8b66aeb 03b3 4647 bfb1 af83687cf7bb  d3b621d6 04b6 4c12 b927 d87873e3ceb3

a10a99ac 540b 469a 98ae f2efbc969739  a488913f 8047 4599 9483 bfaec964b9aa

14c785e7 47a1 4d1f a044 829cf0d7f86a

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

             OTK Ivanić-Grad na 30. redovnom zasjedanju Skupštine ZTK ZŽ

1. srpnja 2021. predstavnici OTK Ivanić-Grad, Zvonimir Geiger (predsjednik) i Martina Palčić (blagajnica), prisustvovali su 30. redovnom zasjedanju Skupštine Zajednice tehničke kulture Zagrebačke županije u prostoru konferencijske dvorane samoborskih srednjih škola, u Samoboru. Nakon iznošenja ''Dnevnog reda'' koji je obuhvaćao Izbor radnog predsjednišva, Verifikacijskog povjerenstvate i izvještaja istog, jednoglasno je usvojen zapisnik sa 28. i 29. sjednice Skupštine. Uslijedio je Izvještaj o djelovanju, radu i poslovanju Zajednice u 2020. godini te financijski izvještaj poslovanja te Izvještaj Nadzornog odbora i Suda časti, uz prihvaćene odluke o podnesenim izvještajima. Potom je predložena i izglasana odluka da se sve Udruge koje nisu registrirane na aplikaciji ZTK Zag. županije i nisu nazočile Skupštinama u zadnje tri godine, brišu iz članstva. Nakon toga je predstavljen i u članstvo jednoglasno primljen novi član Zajednice - ''Biciklistički klub Storm'' iz Luke. 

Nakon odrađenih 6. točaka ''Dnevnog reda'', slijedile su dodijele Županijske nagrade tehničke kulture „Rudolf Perešin“ za 2020. godinu.

Godišnje nagrade, koja se dodjeljuju za izvanredna postignuća tijekom protekle godine, dobili su, za područje radioamaterizma Ivan Orčik (Radio klub Velika Gorica), za područje inovatorstva Matija Hržić (zlatna medalja na Međunarodnom sajmu inovacija ARCA za inovaciju „Pametna pčelarska vaga“), za područje informatike Vlado Lendvaj (predsjednik Hrvatskog saveza informatičara), za pedagoški i stručni rad u tehničkoj kulturi Mladen Dugonjić (predsjednik udruge Turopoljski tehničari i učitelj OŠ Novo Čiče i OŠ Pokupsko) dok su za stvaralaštvo mladih nagrade dobili Jurica Nikolić i Josip Skledar (Foto-video klub Zaprešić). Po prvi puta proglašeni su i dobitnici nagrade za istaknut doprinos u STEM području – Milan Omrčen (učitelj informatike u velikogoričkoj OŠ Nikole Hribara), Ana Sović Kržić (Robotičko-informatički klub Križ) i Eduard Plavac (KONČAR – Institut za elektrotehniku).

Skupstina ZTK ZZ 2021 01  Skupstina ZTK ZZ 2021 02

Skupstina ZTK ZZ 2021 03  Skupstina ZTK ZZ 2021 04

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Bili smo na 2. Oldtimer susretu u Sv. Ivanu Zelina

U subotu, 26. lipnja 2021. članovi OTK Ivanić-Grad odazvali su se pozivu OTK-a Sv. Ivan Zelina na susret uz 30. Svetoivanjske dane u Svetom Ivanu Zelini. Od jutra je u parku ŠRC Zelina počelo okupljanje vozila, uz piće dobrodošlice i druženje. Oko 13 sati formirana kolona starodobnih dvo, tro i četverotočkaša, uz defile kroz grad odvezla se do restauranta ''Taverna 1860'' gdje je za sve sudionike organiziran ručak i okrijepa. Potom se ponovo organizirano, u šarenoj oldtimerskoj koloni krenulo natrag prema parku ŠRC Zelina gdje su podjeljene nagrade za najljepše i najstarije vozilo te priznanja sudionicima susreta. Iako je isprva, u organizacijskom smislu malo ''štekalo'', domaćini su se brzo reorganizirali i sve doveli gotovo do savršenstva. Bilo je lijepo, a obzirom na mjesto zbivanja, vrlo ugodno u hladovini parka. Sve pohvale i... vidimo se opet.

OTK ovci  Medin BMW u parku

Marijana i Medo  Medo i Bruno

Medin BMW  Dva predsjednika

Rucak  OTK Ivanic odmara

Fiat  IMG 3710

OTK Ivanic na balama u parku  OTK Ivanic odmaraju

Priznanje Martina  Priznanje Medo

Priznanje Marijana  Clanovi OTK Ivanic na 2 susretu OTK Sv Ivan Zelina

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

                       Održali smo 1. Sajam oldtimer dijelova i opreme

U nedjelju, 20. lipnja, u Ivanić-Gradu je održan Sajam oldtimer dijelova i opreme. Ovo je bio prvi sajam ovakvog tipa održan u gradu Ivanić-Gradu, te ujedno i prvi sajam u organizaciji Oldtimer kluba Ivanić-Grad u 22 godine njegova postojanja. Izlagači su bogatu ponudu dijelova i opreme izlagali na petnaest natkrivenih štandova, a nekolicina ispred svojih vozila koja su bila parkirana unutar prostora tržnice, te dijelom i na platou ''Malog Trga'' na kojem su bila i izložena starodobna vozila; dvadeset automobila i pet motocikala. Svim sudionicima Sajma, u skladu s epidemiološkim mjerama po prijavi je izmjerena temperatura, te podijeljeni bonovi za besplatnu kavu, piće i obrok. Sajam je bio dobro posjećen od strane građana i članova iz raznih Oldtimer klubova, a svi sudionici su prema upitu, bili zadovoljni ostvarenom trgovinom i razmjenom dijelova te pohvalili organizaciju sajma. Ukupno se, prema upisanima u službenu listu, odazvalo 73 učesnika, među ostalima i gosp. Mladen Veršić, ravnatelj HAVAP-a, te gosp. Dinko Pirak, gradonačelnik Čazme. Zahvaljujemo gđi Bahlen i djelatnici caffea Tamper na kavama i brzoj posluzi, bez obzira na gužvu. Svim sudionicima i posjetiteljima zahvaljujemo na dolasku i... vidimo se opet. smiley

Ovdje je tek nekoliko fotografija, a više pogledajte u rubrici ''Fotogalerija''. Uskoro slijedi i videofilm koji će biti vidljiv u našoj popularnoj rubrici ''Filmoteka'', ili izravno na YouTube kanalu.

Prijavni tand cure  tandovi uz trnicu i terasa

Zdravko Krajina  Marijan Jovanovi

Kombi prodaja 2  Kombi prodaja

IMG 3619  IMG 3623

Mladen Versic  Kucelji

IMG 3603  IMG 3599

Mali Trg automobili  Mali Trg Fuksa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

                   Posjetili smo 2. izložbu starodobnih vozila u Bjelovaru

U sklopu kulturno-zabavne manifestacije Terezijana, 19. lipnja '21., u Bjelovaru je u organizaciji USV Bjelovar održana 2. izložba starodobnih vozila. Od 08,00h počelo je okupljanje sudionika, vlasnika oldtimera, ali i svih onih znatiželjnika i posjetioca koji su kraj parka na Trgu Eugena Kvaternika, ispred ulice u kojoj je smještena Hrvatska pošta i ispred gradske uprave grada Bjelovara mogli uživati u predstavljenim bezvremenskim motornim ljepotanima. I naši su članovi dali svoj skromni doprinos ovom skupu, na čemu su se organizatori, u stilu pravog domaćina i zahvalili poklonima, a sve je okrunjeno zajedničkim ručkom i druženjem u prijateljskoj atmosferi.

01  02

03  04

06  07

05  09

11  13

10  14

16  15

18  19

17

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Oldtimer sajam 2021 plakat A4


 

Posjetili smo 2. Sisački TOMOS Susret 

05. lipnja 2021., u sklopu obilježavanja Dana grada Siska, Oldtimer club Sisak, u suradnji s Gradom i Turističkom zajednicom grada Siska, organizirao je i održao 2. sisački TOMOS susret. Lijepo vrijeme i mogućnost za ponovnim održavanjem manifestacija na otvorenom, nakon popuštanja epidemioloških mjera, rezultirali su dobrim odazivom izlagača i posjetitelja. Predstavljeni su razni Tomosovi modeli, od Colibrija, popularnih APN-a i Automatic-a u raznim varijantama, preko 14 i 15SLC do najljepših; Electronic 90 i Revival 50. Uz izlaganje vremešnih ljepotana održano je takmičenje u vožnji spretnosti i defile sudionika gradom i okolicom, a sve je okončano ručkom i druženjem u ''Starom gradu''.

TOMOS Susret Sisak NO 019  TOMOS Susret Sisak NO 018

TOMOS NO 01  TOMOS NO 03

TOMOS NO 0s APN Hippy  TOMOS NO 04 APN 4

TOMOS Susret NO 021 Brli i Geiger  TOMOS Susret NO 020 Geiger i Luketic

TOMOS NO 07 Colibri  TOMOS NO 06 T12

TOMOS NO 09 Electronic 90  TOMOS NO 011 Sprint i E90

TOMOS NO 014 Revival  TOMOS NO 015 APN Hippy

Sve pohvale organizatorima uz dobre želje i za buduće uspješne susrete i događanja u Sisku.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Skupstina 2021 01a

 

- Održana redovna Skupština OTK Ivanić-Grad -

Za 29. svibnja 2021. sazvana je redovna Skupština OTK Ivanić-Grad. U skladu s epidemiološkim uvjetima Skupština se ovoga puta održavala u maloj sali POU Ivanić-Grad, Moslavačka ulica 11.

Nakon intonirane himne, održana je minuta šutnje za troje članova Kluba koji su nedavno preminuli (Stjepan Cepetić, predsjednik kluba Zdravko Jambrešić i Ivica Kereš).

Skupštinu je otvorio i vodio dopredsjednik Kluba Mladen Crnički koji je prisutne članove prvo upoznao s 'dnevnim redom'. Slijedio je izbor 'Radnog predsjedništva' u koji su predloženi i potom izglasani Marijana Lesjak i Zvonimir Geiger. Dopredsjednik Crnički je iznjeo godišnje izvješće o radu Kluba, umjesto tajnika Željka Šanteka koji je bio odsutan zbog bolesti. Klupska blagajnica Martina Em Palčić je podnijela materijalno financijsko izvješće o prihodima i rashodima Kluba u 2020. godini, a zatim je uslijedila točka; Razrješavanje starog rukovodstva Kluba i izvještaj 'Suda časti'.

Potom su nazočnima predloženi članovi novog rukovodstva Kluba i to; Zvonimir Geiger za predsjednika, Mladen Crnički za dopredsjednika, Željko Šantek za tajnika i Martina Em Palčić za blagajnicu OTK Ivanić-Grad. Svi predloženi su jednoglasno prihvaćeni. Uslijedio je prijedlog i glasovanje za 'Sud časti' u koji su izabrani Vinko Medved, Mladen Kirišić i Drago Rogan, a zatim i izbor 'Nadzornog odbora' za koji su predloženi i izgasani Marijana Lesjak, Marijan Jovanović i Josip Brcković. Za 'Izvršni odbor' u kojem su prema Statutu kluba, predsjednik, dopredsjednik, tajnik i blagajnik, kao peti član je predložena i jednoglasno izabrana Marijana Lesjak.

U sljedećoj točki je iznesen 'Plan rada' za tekuću 2021. godinu, za koji je predložen nastavak redovnih sastanaka Kluba, svakog drugog tjedna te da se tradicionalni Rally OTK Ivanić-Grad, od ove godine preimenuje u ''Memorijalni Rally Zdravko Jambrešić'', u spomen na našeg nedavno preminulog, dugogodišnjeg predsjednika. Podržan je i prijedlog Vinka Medveda za što skorijim organiziranjem i održavanjem ''Oldtimer sajma'' koji je zbog epidemije Covid19 bio najavljen, ali otkazan 05. travnja 2020.

Na kraju Skupštine, novi predsjednik OTK Ivanić-Grad, Zvonimir Geiger zahvalio se prisutnima na ukazanom povjerenju i imenovanju te poželio sretan nastavak budućeg rada Kluba, uz što više aktivnosti, uspjeha, druženja i novih članova.

Zapisničar na Skupštini je bila Martina Em Palčić, a Leon i Vjekoslav Munđar ovjerovitelji Zapisnika.

Skupstina 2021 02a

 

otk logo manji

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

oznaka na osmrtnici

Obavještavamo sve naše članove, simpatizere kluba, prijatelje i znance, da nas je 16. svibnja zauvijek napustio Ivan Kereš, pokretač oldtimerstva u Ivanić-Gradu i jedan od osnivača našeg Oldtimer kluba Ivanić.

 

Ostaće upamćen kao pionir oldtimerstva na ovim prostorima i našem gradu te neupitno zaslužan za početak stvaranja i pokretanje rada OTK Ivanić. Od 60-ih godina pa do danas, Kereš je bio poznat kao vrstan restaurator oldtimer vozila i trgovac dijelova u cijeloj zemlji i izvan granica.

 

 

otk logo manji


U ime Zajednice tehničke kulture Zagrebačke županije i naše osobno, izražavamo duboku sućut zbog Vašeg gubitka.

Ivan Vlainić i Damir Kosir

svijeca


oznaka na osmrtnici

07. svibnja, uslijed nesretnog događaja, iznenada nas je napustio naš dobri Zdravko Jambrešić, predsjednik kluba i jedan od osnivača Oldtimer Kluba Ivanić.

Zdravko Jambresic

Ostaje velika praznina među nama, u našim srcima i Klubu koji si toliko volio. Teško će biti svugdje vidjeti te, a nigdje te naći, ali ti si tu...zauvijek s nama. S poštovanjem i dragim sjećanjem čuvat ćemo uspomenu na tebe i tvoj nesebičan i predan rad za naš Oldtimer Klub Ivanić.

otk logo manji

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


OBAVIJEST

Temeljem brojnih upita o načinu uplate članarine, zbog Covid epidemiološke situacije i trenutne nemogućnosti održavanja sastanaka, članovi Oldtimer kluba Ivanić mogu uplatiti članarinu za tekuću 2021. godinu, direktno na Žiro račun OTK Ivanić, sa slijedećim podacima:

Iznos: 120,00kn

Primatelj: Oldtimer klub Ivanić-Grad, Stjepana Gregorka 18, 10310 Ivanić-Grad

IBAN: HR8423400091110059442

Model plaćanja: 00

Poziv na broj: upisujete vlastiti OIB

Opis plaćanja: Godišnja članarina

 

Primjer uplatnice za plaćanje članarine

Hvala vam!

Plaćanje članarine izuzetno je važno za funkcioniranje našeg kluba.

otk logo manji


oznaka na osmrtnici

19. listopada iznenada nas je napustio Stjepan Cepetić - Pepić, jedan od osnivača OTK Ivanić i dobri duh našeg Kluba.

Pepi 2

Sjećanje na tebe bit će zauvijek samo po dobru, a s poštovanjem ćemo čuvati uspomenu na tebe i tvoja djela kao važan dio našeg OTK Ivanić.

otk logo manji


NOVO!   NOVO!   NOVO!   NOVO!   NOVO!   NOVO!   NOVO!   NOVO!   NOVO!   NOVO!


Svi članovi našeg Kluba od sada mogu predati svoje male oglase za prodaju ili razmjenu dijelova i vozila, koji će biti objavljeni pod NOVOM rubrikom ''Oglasi''.

Tekst oglasa (sa, ili bez fotografije), šaljite na mail; Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.


Poziv na 28 sjednicu Skuptine ZTK Z


Redovna Skupština MZZŽ i svečana dodjela nagrada najboljim motociklistima Zagrebačke županije 2019.

                                           IMG 8356

Motociklistička zajednica Zagrebačke županije, u subotu, 15. veljače, u prostorijama MCK TRP Marović, u Rakovom Potoku, održala je svečanu dodjelu nagrada najboljim motociklistima Zagrebačke županije za 2019. godinu.

Dodjeli je prethodila redovna Skupština MZZŽ na kojoj je uz izbor Radnog predsjedništva, zapisničara, ovjerovitelja zapisnika i verifikacijske komisije, slijedilo izvješće iste te usvajanje zapisnika sa posljednje Skupštine te podnošenje izvješća o radu u protekloj godini, financijsko izvješće kao i ono Nadzornog odbora uz raspravu i usvajanje izvješća za 2019. godinu.

Pozivu organizatora odazvao se velik broj vozača i uzvanika pa se prostor ispunio, gotovo do posljednjeg mjesta. Skupštini i dodjeli nagrada nazočili su i članovi našeg ''Oldtimer kluba Ivanić'', a nagrade su primili Silvio Jambrešić, Ivan Jambrešić, Zvonimir Geiger, Igor Dević, Ivica Lacković, Mladen Crnički, Vinko Medved, Stjepan Dijanić i Mirko Kolar.

Nakon podjele svih priznanja i pokala uslijedio je prigodni domjenak te druženje i ples, uz štimung gostujućeg glazbenog banda.

Kako je sve bilo dobro organizirano, vesela atmosfera i općenito, kako je, izgledalo, pokušat ćemo predočiti fotografijama koje objavljujemo u rubrici ''Fotogalerija''.


 

24. siječnja 2020., u Mjesnom domu Lonja održana je redovna Godišnja Skupština Oldtimer kluba Ivanić Grad.
Skupštini su uz brojne članove nazočili i zamjenik gradonačelnika Ivanić-Grada gosp. Tomislav Cuvaj te načelnik Općine Velika Ludina, gosp. Dražen Pavlović.
Na početku, nakon intonirane himne, uslijedio je in memoriam i 'minuta šutnje' za preminulog gosp. Vladimira Bubenika, jednog od najstarijih članova našeg Kluba.
Pod točkama dnevnog reda objavljeno je izvješće o radu i poslovanju u 2019. uz predočeno financijsko stanje Kluba. Nakon usvojene osobne zamolbe za razrješenje dugogodišnje dužnosti blagajnice gđe. Anke Mihaljević, za isto je predložena i jednoglasno izgasana gđa. Martina Palčić. Slijedio je predstavljanje Plana rada i aktivnosti za novu sezonu 2020., a zatim podjela priznanja i pokala za postignute plasmane Otvorenog Prvenstva Oldtimer Klubova Hrvatske 2019. Dodijeljena su i posebna priznanja počasnim članovima, gosp. Dinku Piraku, gradonačelniku Grada Čazme i načelniku Općine Velika Ludina, gosp. Draženu Pavloviću, za nesebičan doprinos i promociju rada Oldtimer Kluba Ivanić Grad.
Po podijeli priznanja i pokala, uz fotografiranje za arhivu Kluba, uslijedio je domijenak i nastavak druženja članova.

Fotografije sa Skupštine nalaze se u rubrici ''Fotogalerija''.


Novi kalendar OTK Ivanić za 2020. godinu

OTK kalendar 2020