izvjestio; Krešo V.

Zahvaljujući dobroj organizaciji i domačinskoj, da ne kažem zafrkantskoj, atmosferi, na susret u Gaeešnicu svake godine idemo u sve većem broju. Sudeći po 78 prijavljenih vozila i ostali sudionici su to skužili. Već ujutro prilikom prijavljivanja, kada smo za uspomenu dobili gaće sa šaljivim natpisom bili smo spremni za dobar provod.


više fotografija pogledajte >>ovdje<<

Dakle, OTK Kurbla iz Garešnice održali su svoj 9. promotivni susret oldtimer vozila. Ukratko susret je odlično organiziran, glavni cilj promotivne vožnje bio je grad Lipik, gdje smo posjetili ergelu konja, šetali gradskim perivojem i razgledali stare austro-ugarske vile i zgrade lječilišta. Iako je u domovinskom ratu katastrofalno razrušen, kada je uništena gospodarska infrastruktura, gospodarski razvitak ponovno je u zamahu. U Lipiku nam je poslužen ručak, ali nismo pretjerivali jer smo znali da ćemo za 2-3 sata biti posluženi obilnom večerom. Netreba posebno napominjati da gdje god smo stali, bili smo posluženi pićem i nekom zakuskom, pa čak i sladoledom!

 

Završnica je bila u dvorištu ispred klupskih prostorija, tijekom večere svim sudionicima su podijeljene zahvalnicei orginalni suvenir na kojem se nalazi mini kurbla. Sasvim slučajno,mi smo domačinima uzvratili poklonivši im orginalnu staru kurblu s naljepnicom našeg kluba.

 

Prilikom podjele specijalnih nagrada,naše članove je izuzetno obradovala činjenica da je naš Franjo Ferenčaba dobio pehar za najorginalnije vozilo, a naš klub specijalnu nagradu za klub s najviše učesnika. Tako smo sa naših 7 automobila i 2 motocikla nadmašili Novu Gradišku za jedno vozilo.

 

Poslije još malo druženja i opraštanje koje je trajalo oko sat vremena,dovoljno govori o opuštenoj atmosferi koja je vladala na cijelom susretu. Naša ekipa na povratku još staje u Popovači na sladoledu gdje nastavljamo sa zezancijom i kolonu "rasturamo" u Križu gdje svako odlazi u smjeru svog doma.

Drugi dan, Igor, Ivica i ja ranom zorom putujemo za Varaždin, gdje se održava sajam oldtimer dijelova i opreme, te izložba oldtimer vozila.


više fotografija pogledajte >>ovdje<<

Tamo srečemo još neke članove našega kluba koji su došli kao prodavači,kupci i u razgledavanje i druženje. Ponuda je takva kakva je za naše prilike, tko hoče prodati daje ispod cijene, a kupcu je uvijek previše jer love se nema a želje i volje je puno. I naravno opet je najvažnije druženje i kao što je kolega "ernesto (CHE)" napisao na jednom forumu;
"...ali opet su tu bili ljudi koji vec sto godina odrzavaju ovu nasu scenu... ne bih rekao na zivotu nego ljudi koji ovu nasu scenu odrzavaju ugodnim mjestom za zivot i bez koga ona ne bi bila naš ugodni mali oldy svijet. Ne zelim tu nabrajati odredjenje ljude jer cu nekog zaboraviti, ali ovdje kao i na Strmećkom sajmu, uvijek se nadje hrpa dugogodisnjih sljedbenika ove nase supkulture koji ovaj nas svijet ne obogacuju nego ga čine ljudski bogatim."