izvijestio: vu.k i Tomek

14. po redu oldtimer rally, održali smo kao i svake godine, zadnju nedjelju u Kolovozu. Kišovito jutro i najava kiše zasigurno su spriječili dolazak većeg broja sudionika, no mi smo zadovoljni i brojkom od 81-og prijavljenog vozila, što i nije malo za našu oldtimer scenu.

 
više fotografija pogledajte >>ovdje<<

Ujutro klasika, prijava u centru grada,podjela startnih brojeva,suvenira,sendviča i sokova. Pošto se održavalo HROS-ovo takmičenje za motocikle, dio ih odlazi na obližnji poligon gdje je već bila postavljena staza i mjerni uređaji. Nakon odrađenih ispita spretnosti i točnosti, ponovo se svi okupljamo u centru grada i krećemo u organiziranu vožnju.

Prvo odredište Čazma, gdje se parkiramo na trgu kako bi građani mogli razgledati vozila, a mi se okrijepili pićem. Zatim idemo do nedalekog seoskog turizma, gospodina Dinka Piraka, gdje nas dočekuje ručak, odmor i razgledavanje imanja. Putem do gosp. Piraka, kiša je u potpunosti prestala pa smo dalje mogli neometano uživati u vožnji i druženju.

Dok ostali ručaju, komisija obilazi parkirana vozila i trudi se izabrati najuređenija i najzanimljivija. Zadatak nije nimalo lak jer ima stvarno lijepih primjeraka. Posao nam samo olakšava činjenica da pomalo ignoriramo vozila naših članova (što običavamo svake godine), kako bi izbjegli svaku pristranost. Na kraju izbor pada na motocikl Ardie RZ 200 iz 1937. g., a od automobila na VW 1600 Karman Ghia, naravno nekoliko pehara će dobiti i ostala vozila. Primjetan je bio i veći broj Opel vozila,od kojih su neki, moram priznati došli na moj poziv jer mi je kao vozaču Opela bila želja da nas okupim na jednom mjestu. Odaziv bi i ovdje bio veći da nije bilo spomenute kiše. Treba spomenuti i spontano okupljanje MZ kluba,što nije promaklo našim članovima od kojih su neki također štovatelji te marke.


članovi MZ foruma

Nakon ručka krenuli smo prema drugom odredištu  ka Velikoj Ludini, gdje je isto organizirana izložba za građane, a nas je čekala okrjepa i zakuska. Poslije toga, preko poznate šume "Žutice" putujemo za Ivanić, razlog ovog "šumskog putovanja" su radovi na cesti u Graberju-Ivanićkom, pa smo sudionike i njihova vozila željeli poštedjeti blatnjavog i raskopanog puta! U Ivaniću opet parkiramo u centru i odlazimo na svečani ručak u hotel Ivanićanka, tu su pročitani rezultati takmičenja motorkotača za prvenstvo HROS-a  i podijeljeni pehari za osvojeni plasman.


više fotografija sa takmičenja i vožnje oko čunjeva pogledajte >>OVDJE<<

Na takmičenju sudjelovalo 21 takmičar iz pet Hrvatskih oldtimer klubova Karlovac, Rijeka, Delnice, Ogulin i Ivanić Grada. Nažalost iz Zadra je bio jedan natjecatelj, ali je došao autom tako da taj klub u Ivaniću nije nastupio.

Rezultati po klasama:

Klasa D motocikli proizvedeni od 1931-1945 g.
1. Nebojša Vukelić – Ardie – OTK Ogulin
2. Ivica Filipović – PUCH – OTK Rijeka
3. Martina Cesar – DKW – OTK Ivanić Grad

Klasa E motocikli proizvedeni od 1946-1960 g.
1. Alem Krivec – Tornax – OTMK Karlovac
2. Zlatko Bajec – DKW – OTMK Karlovac
3. Stjepan Cepetić – BMW – OTK Ivanić Grad

Klasa F motocikli proizvedeni od 1961-1970 g.
1. Goran Podgorski – Moto Guzzi – OTK Ivanić Grad
2. Damir Tomašić – Moto Guzzi – OTMK Karlovac
3. Tomislav Cesar – MZ  –  OTK Ivanić Grad

Klasa G motocikli proizvedeni od 1971-1982 g.
1. Marin Cerovečki – MZ  – OTK Ivanić Grad
2. Nino Ivančić – BMW – OTK Delnice
3. Stjepan Dijanić – BMW – OTK Ivanić Grad

Klasa P motocikli sa bočnom prikolicom
1. Dragan Drndelić – BMW s prikolicom – OTK Ivanić Grad
2. Mladen Crnički – URAL s prikolicom – OTK Ivanić Grad

Poredak klubova:
1. Ivanić Grad
2. Karlovac             
3. Rijeka                            
4. Ogulin                          
5. Delnice                         

Vrijedi spomenuti i vozače i vozila koji su po prvi puta učestvovali na klasičnom oldtimer susretu, njima to neka bude podstrek za daljnja druženja, a nama služi na čast što su upravo kod nas počeli, dakle;

-Davor Karašić s izuzetno rijetkim i jedinim u HR registriranim motociklom MIELE 420 iz 1938. god.
motocikl je radne zapremine 98 ccm, a ponosni smo što je Davor član našeg kluba.

-Željko i  Irena u Opel Manti B

-Luka i Dijana, isto Opel Manta B

-Siniša i Đurđica Munđar s Opel Kadett-om C, karavanom iz 1977

-Danijel Rašić s VW golf 1

-naš predsjednik Z.Jambrešić s potpuno obnovljenom Z-750, (fićo"kontraš") 

-i "naš" Dragec Podgorski prvi put je na susret izveo VW-a 1600 L (L-limuzina, na bazi vw bube)

 Naravno podijeljeni su i pehari za vozila i još smo se malo družili uz piće i razgovor.

 

 

HVALA SVIMA KOJI SU DOŠLI I SUDJELOVALI, VIDIMO SE SLJEDEĆE GODINE!!!